Om Fysioteamet

FysioTeamet är en privat sjukgymnastik som är belägen på Verkstadsgatan 4 i Ängelholm. Tidigare fanns vi på Hälsans Hus, Erikslund, Norra Varalöv.

Vi är sjukgymnaster med lång erfarenhet av behandlingar av olika diagnoser. Se vidare under tjänster.

Vi har nära samarbete med husläkare, Ängelholms sjukhus och andra vårdaktörer i närområdet.

Anna Chevallay

Anna Chevallay

leg. sjukgymnast

Skicka mail: anna@fysioteamet.se

Majsan Walther

Majsan Walther

leg. sjukgymnast

Skicka mail: majsan@fysioteamet.se

Kim Söderberg

Kim Söderberg

leg. sjukgymnast

Skicka mail:kim@fysioteamet.se

Andreas Ljung

Andreas Ljung

leg. Fysioterapeut (sjukgymnast)

Skicka mail: andreas@fysioteamet.se

Karin Borgström

Karin Borgström

leg. sjukgymnast

Skicka mail: karin@fysioteamet.se

Maria Knutsson

Maria Knutsson

Receptionist/sjukgymnast assistent

Skicka mail: maria@fysioteamet.se